Talerz pełen zdrowia na jesień. Inspirujące przepisy od NFZ

Jesień może być kolorowa i zdrowa

W nowym, jesiennym przewodniku kulinarnym od NFZ znajdziesz 25 inspirujących pomysłów na wyjątkowo smaczne i zdrowe dania.

Przepisy są pełne sezonowych owoców i warzyw. Najnowszy e-book to propozycja dla każdego, kto chce się zdrowo odżywiać i zmienić swoje nawyki żywieniowe na zdrowsze.

Przepisy są proste w przygotowaniu. Znajdziesz w nich praktyczne informacje np. o czasie potrzebnym do przygotowania posiłków i ich kaloryczności. Dania z e-booka od NFZ doskonale nadają się na niedzielny obiad, czy codzienną przekąskę lub danie do pracy.

Wszystkie przepisy opracowali dietetycy.

Kuchenne Inspiracje z NFZ – Jesień

W e-booku znajdziesz przepisy na:

  • zdrowe śniadania z wykorzystaniem dyni, śliwek czy jabłek
  • apetyczne przekąski
  • rozgrzewające zupy
  • sycące obiady
  • sałatki pełne kolorowych, sezonowych warzyw.

Przepisy są zbilansowane, dostarczają wiele witamin, składników mineralnych i błonnika. Co więcej, zawierają aromatyczne przyprawy, które pozwalają ograniczyć sól.

DASH Osteoporoza: Wzmocnij kości naturalnie

Dla tych, którzy chcą zadbać o zdrowie swoich kości, mamy coś specjalnego – nowy plan żywieniowy DASH Osteoporoza. W jadłospisie znajdziesz zbilansowane posiłki, które wspierają profilaktykę i leczenie osteoporozy. Plan jest bezpłatny. Przepisy są bogate w wapń i witaminę D, które pomagają w utrzymaniu zdrowych i mocnych kości. Plan jest już dostępny w portalu Diety NFZ.

Portal diety.nfz.gov.pl oferuje 12 planów żywieniowych opartych na diecie DASH, która pomaga w leczeniu i zapobieganiu nadciśnieniu. W serwisie NFZ jest ponad 8 tysięcy przepisów opracowanych przez dietetyków, filmy z poradami żywieniowymi, ciekawe artykuły i porady.

Odkryj zdrową jesień na Diety NFZ

Nie czekaj, aby rozpocząć swoją podróż ku zdrowszym nawykom żywieniowym! Odkryj nasz nowy e-book „Kuchenne Inspiracje z NFZ – Jesień” i plan żywieniowy „DASH Osteoporoza„. Przygotuj się na smaczne i odżywcze posiłki, które nie tylko poprawią Twoje samopoczucie, ale także pomogą w utrzymaniu zdrowych kości.

Zdrowie zaczyna się na talerzu, a zdrowa jesienna dieta to klucz do zachowania dobrej kondycji.


Największa w Polsce baza organizacji pacjenckich. Skorzystaj z wyszukiwarki i sprawdź informacje o stowarzyszeniach i fundacjach kierujących swoją pomoc do osób chorych i ich rodzin.