Poznaj świat zmysłów osób z niepełnosprawnościami

Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) oraz Polski Komitet Paralimpijski (PKPar) łączą siły w celu promocji zdrowia i profilaktyki poprzez aktywność fizyczną. Pierwszym krokiem tej współpracy jest organizowana przez NFZ dzisiejsza „Środa z Profilaktyką”.

W ramach „Środy z Profilaktyką” skupimy się na promowaniu aktywności fizycznej jako skutecznego sposobu na utrzymanie sprawności fizycznej i poprawę samopoczucia. Chcemy podkreślić, że ruch, ćwiczenia na świeżym powietrzu i uprawianie sportu są korzystne, zarówno dla osób pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnościami.  Postaramy się też przybliżyć świat zmysłów osób z niepełnosprawnościami.

Aktywność fizyczna – same korzyści

Regularna aktywność kształtuje odporność i wydolność organizmu, odgrywa ważną rolę w utrzymywaniu prawidłowej masy ciała i przeciwdziałaniu otyłości. Zmniejsza również ryzyko wielu chorób cywilizacyjnych, m.in. nadciśnienia tętniczego, chorób układu krążenia, nowotworów, cukrzycy typu 2. Co ważne, wpływa korzystnie również na zdrowie psychiczne.

Dla nich sport jest sensem życia

Osoby z niepełnosprawnościami mogą aktywnie uczestniczyć w zajęciach sportowych i treningach, jak również rywalizować sportowo. Sport stanowi również doskonałą formę rehabilitacji, a dla niektórych staje się sensem życia. Warto dowiedzieć się więcej na temat ich historii i codziennych wyzwań oraz gdzie mogą trenować osoby z niepełnosprawnościami w swojej okolicy.

Artykuł pt. „Świat zmysłów osób z niepełnosprawnościami” przybliża historię życia osoby z niepełnosprawnością wzroku i jej pasję do biegania, mimo trudności. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej  https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-oddzialow/sport-i-aktywnosc-fizyczna-sroda-z-profilaktyka-w-ow-nfz,653.html.


Największa w Polsce baza organizacji pacjenckich. Skorzystaj z wyszukiwarki i sprawdź informacje o stowarzyszeniach i fundacjach kierujących swoją pomoc do osób chorych i ich rodzin.