Oncofertility, czyli jak zabezpieczyć płodność u pacjentek chorych na raka

Jednym z efektów ubocznych przebytego leczenia onkologicznego może być trwała bezpłodność. Dlatego każda pacjentka w wieku rozrodczym, mająca przystąpić do leczenia przeciwnowotworowego,  powinna być informowana przez lekarza onkologa o możliwościach, jakie posiada w kwestii zabezpieczenia swojej płodności.

Mimo, że współczesna medycyna stwarza szereg  możliwości, dzięki którym pacjenci onkologiczni mają szansę na posiadanie potomstwa, to wiele młodych kobiet chorych na raka bezpowrotnie ją traci i nigdy nie zostaje matkami z powodu braku rzetelnej informacji i odpowiedniej konsultacji przeprowadzonej we właściwym czasie.

Temu tematowi, czyli zabezpieczeniu płodności u pacjentek chorych na raka, poświęcono pierwszy webinar Akademii Warsaw Genomics dla lekarzy, który odbył się 23 czerwca br. W spotkaniu wzięli udział dr n. med. Joanna Kufel-Grabowska, onkolog ze Szpitala Klinicznego UM w Poznaniu,  prof. dr hab. n. med. Robert Spaczyński – konsultant krajowy w dziedzinie endokrynologii ginekologicznej i medycyny rozrodu oraz dr hab. n. med. Anna Wójcicka, współzałożycielka Warsaw Genomics. Partnerami wydarzenia było Polskie Towarzystwo Badań nad Rakiem Piersi i Polska Liga Walki z Rakiem.

Zachęcamy do zapoznania się z informacją prasową:

Oncofertility, czyli jak zabezpieczyć płodność u pacjentek chorych na raka_Informacja prasowa

 


Największa w Polsce baza organizacji pacjenckich. Skorzystaj z wyszukiwarki i sprawdź informacje o stowarzyszeniach i fundacjach kierujących swoją pomoc do osób chorych i ich rodzin.