Strona projektu: www.celujwraka.pl

Liczba zachorowań na nowotwory złośliwe w Polsce w ciągu ostatnich trzech dekad wrosła ponad dwukrotnie. W 2011 na nowotwory złośliwe zachorowało ponad 140 tysięcy Polaków. Na szczęście coraz lepiej radzimy sobie z wykrywaniem nowotworów i ich leczeniem. Medycyna idzie na przód. Wzrasta liczba możliwości leczenia nowotworów, a na całym świecie prowadzonych jest wiele badań nad nowymi lekami, co skutkuje pojawianiem się coraz skuteczniejszych możliwości terapeutycznych. Coraz większe znaczenie ma genetyka i terapie celowane molekularnie terapie.

CELUJ W RAKA to projekt, który ma przybliżyć zagadnienia związane leczeniem personalizowanym, diagnostyką molekularną i jest skierowany do osób chorych na raka i ich bliskich, którzy po otrzymaniu diagnozy poszukują rzetelnych informacji odnośnie dalszych kroków i możliwości leczenia danego nowotworu.

Portal ma przybliżyć najważniejsze zagadnienia związane z terapią celowaną molekularnie oraz diagnostyką molekularną, która może być zastosowana w leczeniu wybranych przypadków nowotworów.

Partnerami są: OnkoCafe, Stowarzyszenie Amazonki Warszawa-Centrum, Kwiat Kobiecości, Polskiej Towarzystwo Stomijne Pol-ilko, Koalicja Pacjentów Onkologicznych, Stowarzyszenie Walki z Rakiem Płuca, Fundacja Tam i z powrotem i Portal Onkologiczny Zwrotnik Raka. Mecenasem portalu jest firma Roche.