Kampania społeczna przygotowana przez organizacje pozarządowe działające w obszarze diabetologii, skierowana jest do osób z rozpoznaną cukrzycą, które na co dzień zmagają się z licznymi ograniczeniami, jakie wiążą się z tą chorobą.

Celem kampanii było zwrócenie szczególnej uwagi na profilaktykę powikłań cukrzycy. Akcja miała także edukować osoby z cukrzycą, ponieważ to przede wszystkim one mają realny wpływ na stan swojego zdrowia i postęp choroby.

W ramach kampanii uruchomiona została strona www.cukrzycabezpowiklan.pl powstał spot telewizyjny, spot radiowy. Wizualizacje kampanii nawiązujące do dobrych i złych wyborów w życiu z cukrzycą pojawiły się w prasie, na nośnikach w przestrzeni miejskiej i w Internecie

Inicjatorami kampanii „Cukrzyca Bez Powikłań” były organizacje pozarządowe działające w obszarze diabetologii: Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej, Stowarzyszenie Wesoły Diabetyk, Fundacja „Wstańmy Razem, Aktywna Rehabilitacja”, Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, Koalicja na Rzecz Walki z Cukrzycą, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, Ogólnopolska Federacja Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę. Partnerem kampanii było Polskie Towarzystwo Diabetologiczne.