Fundacja K.I.D.S. rusza z serią webinarów i ogłasza pierwszy konkurs dla szpitali

Fundacja Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali zaplanowała serię webinarów kierowanych do lekarzy-pediatrów. Poszczególne prelekcje zostaną poprowadzone przez ekspertów z całego świata oraz przedstawicieli międzynarodowych korporacji. Pierwsza wideokonferencja odbędzie się już 8 września, wystąpi w nim m.in. Alison Curfman z Mercy Virtual. Udział w tym internetowym wydarzeniu jest bezpłatny-pozostaje tylko zarejestrować się wcześniej przez odpowiednią stronę i wpisać to ważne wydarzenie w kalendarz!

Na pierwszy webinar można już teraz zapisać się na stronie: https://app.evenea.pl/event/webinarkids-telemedycyna/

W pierwszym dedykowanym webinarze zostanie podjęta bardzo ważna tematyka-eksperci skupią się na rozwiązaniach z zakresu Telemedycyny, która w czasach pandemii może okazać się zbawiennym rozwiązaniem dla wielu pacjentów. W ramach wydarzenia wystąpi Alison Curfman, która przedstawi Case Study pod tytułem ,,Szpital bez łóżek’’, odbędą się również dwa panele dyskusyjne. Pierwszy z nich będzie dotyczył dotychczasowych doświadczeń praktyków z telemedycyną, spotkamy się tam z  ekspertami marek takich jak Medicover, PZU Zdrowie oraz Telemedycyna Polska.  W kolejnym panelu, którego tematem będzie wdrażanie rozwiązań telemedycznych wezmą udział eksperci Fundacji K.I.D.S., Hitachi oraz Mediguard. Całość potrwa dwie godziny i będzie swoistego rodzaju pigułką wiedzy na temat nowoczesnych rozwiązań medycznych, które z są niezwykle wartościowe szczególnie w trudnym czasie pandemii, w którym telemedycyna może okazać się zbawienna.

Kolejne webinary odbędą się w październiku i listopadzie. W październikowej sesji eksperci poruszą tematykę rozwiązań z dziedziny Virtual Reality, które mogą zostać wykorzystane podczas zabiegów medycznych by zmniejszać stres u małych pacjentów (DO POTWIERDZENIA), a w listopadzie poruszymy kwestię edukacji pacjenta, która jest szczególnie ważna przy wdrażaniu zmian (DO POTWIERDZENIA). Dokładne daty kolejnych edycji webinaru będą dostępne na stronie Fundacji Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali.

https://www.kids.org.pl/

Ponadto Fundacja K.I.D.S. ogłosiła konkurs “Telemedycyna w Dziecięcych Szpitalach Przyszłości” do którego do 15 września można zgłaszać projekty tematyczne. Na wprowadzenie zwycięskich rozwiązań Fundacja przeznaczy 60 000 zł. Głównym kryterium przy wyborze projektów będzie ich skalowalność oraz innowacyjność. Ważne, by w jak największym stopniu przyczyniały się one do zmian doświadczeń pacjenta związanych z leczeniem. Wyniki zostaną ogłoszone już 30 września br.