Tydzień Walki z Chorobami Tarczycy

Dnia 25 maja 2020 r. rozpoczęła się kolejna edycja ogólnoświatowego Tygodnia Walki z Chorobami Tarczycy organizowanego przez firmę Merc we współpracy z organizacjami Thyroid Federation International i ThyroidChange. Tegoroczna edycja poświęcona jest wpływowi funkcjonowania tarczycy na płodność, rozwój płodu, a także zdrowiu młodej matki i dziecka.

 

Ponieważ nieprawidłowo funkcjonująca tarczyca może być przyczyną wielu bardzo poważnych problemów ze zdrowiem, niezwykle istotna jest edukacja społeczeństwa na temat m.in. objawów chorób tarczycy, których nie powinno się lekceważyć. Taką funkcję spełnia serwis tarczyca.pl , który w swojej nowej odsłonie stanowi nowoczesne kompendium wiedzy dla pacjentów, a także osób dbających o zdrowie swoje i swojej rodziny. Ciekawy projekt graficzny i czytelny układ treści pomagają użytkownikom w szukaniu informacji na temat wpływu chorób tarczycy na funkcjonowanie organizmu człowieka. Odwiedzający stronę mogą także zrobić test, którego wynik być może skłoni ich do szukania porady lekarskiej, a także zapoznać się ze wskazaniami dietetycznymi w chorobach tarczycy.

Dnia 31 maja 2020 r. o godz. 14:00 odbędzie się webinar dla pacjentów prowadzony przez zagranicznych ekspertów w języku angielskim pt. „Głos a operacja nowotworu tarczycy” (Voice and Thyroid Cancer Surgery) [ link do spotkania ].

 

(inf. prasowa)