20 lipca startuje ONKO LIGA

Dnia 20 lipca 2019 roku o godz. 10:00 na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie rozpocznie się I edycja Międzynarodowych Mistrzostw Piłkarskich „ONKO LIGA 2019”. Dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi ze wszystkich ośrodków onkologicznych w Polsce oraz młodzi pacjenci onkologiczni z Ukrainy, Litwy, Słowacji, Czech i Turcji wezmą udział w turnieju piłkarskim w różnych kategoriach wiekowych. Na drużyny czekają wyjątkowe puchary przekazane przez Patrona wydarzenia – Polski Związek Piłki Nożnej. Wydarzeniu towarzyszyć będzie specjalny program artystyczny i atrakcje dla rodzin 

„ONKO LIGA” to pierwsze i jedyne takie Mistrzostwa dla pacjentów onkologicznych na świecie. To nie tylko współzawodnictwo sportowe, ale również świetna zabawa i wspólna radość z pokonania choroby – mówi Tomasz Osuch, prezes Fundacji Spełnionych Marzeń, inicjator i organizator „ONKO LIGI”.

Pierwszą edycję ONKO LIGI współfinansowaniem i patronatem objęli: Ministerstwo Spraw Zagranicznych (projekt dofinansowany w ramach konkursu: „Dyplomacja publiczna 2019”), Ministerstwo Sportu i Turystyki, Biuro Sportu i Turystyki m.st. Warszawa. Patronatów honorowych udzielili: Premier Rzeczpospolitej Polskiej, Prezydent Warszawy, Minister Zdrowia, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Polski Związek Piłki Nożnej, Polski Komitet Olimpijski oraz Ambasadorowie Czech, Litwy i Ukrainy. Wydarzenie jest organizowane w partnerstwie z Fundacją PZU i Fundacją Lotto.

 „ONKO LIGĘ 2019” poprowadzą znani i lubiani prezenterzy telewizyjni i komentatorzy sportowi. Na rzecz wsparcia „ONKO-LIGI” wiele polskich gwiazd zdecydowało się wziąć udział w wydarzeniu. Wśród nich między innymi: Szymon Majewski, Conrado Moreno, Tomasz Ciachorowski, Marta Manowska i Karolina Pilarczyk.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Fundacji Spełnionych Marzeń www.spelnionemarzenia.org.pl/onko-liga