W odpowiedzi na kolejną falę epidemii COVID-19 i alarmujące statystyki startuje akcja #ONKOTAXI #DRUGAFALA. Dzięki niej pacjenci bezpiecznie dojadą do ośrodków medycznych bezpłatnymi dla nich taksówkami.
Pacjenci onkologiczni mają ograniczony dostęp do badań i leczenia. Jednocześnie są grupą szczególnie narażoną na zakażenie koronawirusem. Powinni zachowywać podwyższoną ostrożność w kontakcie z innym i unikać transportu publicznego. W takiej sytuacji wielu chorych staje przed dramatycznym pytaniem: jak bezpiecznie dotrzeć na, tak trudno dostępne teraz, badania, leczenie czy zabieg? Fundacja Onkologiczna Alivia znów umożliwia pacjentom bezpieczny dojazd do ośrodków medycznych za pomocą bezpłatnych taksówek.
Fundacja chce dać chorym pewność, że ich transport na leczenie będzie bezpieczny. Dlatego każda taksówka używana w ramach akcji est zdezynfekowana, a kierowcy ściśle przestrzegają zasad higieny. W pierwszej edycji #ONKOTAXI udało się zapewnić bezpieczny dojazd ponad 2250 osobom.
Jak skorzystać z #ONKOTAXI? Każdy chory na nowotwór złośliwy może zgłosić prośbę o transport do i z ośrodka leczenia, szpitala czy przychodni na terenie całego kraju. Wystarczy wypełnić i wysłać formularz dostępny na stronie alivia.org.pl/onkotaxi. Do zgłoszenia należy dodać dokument medyczny zawierający potwierdzenie diagnozy. Po weryfikacji zgłoszenia koszt przejazdu opłaci Fundacja. W razie pytań Alivia zachęca do kontaktu poprzez adres onkotaxi@alivia.org.pl.
Dla osób niekorzystających z internetu Alivia przygotowała również dedykowaną infolinię – 22 100 51 60. Fundacja prosi o korzystanie w pierwszej kolejności ze strony www i nieprzeciążanie infolinii. Numer telefonu jest dedykowany osobom starszym, pozbawionym dostępu do internetu, by również oni mogli zgłosić potrzebę przejazdu. W takim wypadku pracownicy fundacji podpowiedzą, jak skorzystać z usługi.
Akcja potrwa do wyczerpania środków finansowych i nie byłaby możliwa bez hojnego wsparcia darczyńców. ONKOTAXI mogła ponownie wystartować dzięki firmom Bristol Myers Squibb i Janssen Cilag Polska. Strategicznego wsparcia udzielił też koncern Roche. Akcji partnerują również Abbvie Polska, Pierre Fabre Médicament Polska, Servier Poland oraz Fundacja BNP Paribas.
Więcej informacji na stronie Fundacji Alivia
Źródło: mat. prasowe.