6. edycja Festiwalu KultURO

Rusza 6. edycja Festiwal KultURO, wydarzenia organizowanego w ramach minionego Światowego Tygodnia Urologii. Najlepsi specjaliści z zakresu urologii i medycyny rodzinnej są dostępni dla pacjentów, prowadząc ciekawe seminaria i odpowiadając na najtrudniejsze pytania związane z tematyką zdrowia urologicznego.

Festiwal KultURO to niezwykłe wydarzenie, którego głównym celem jest propagowanie profilaktyki chorób układu moczowego, łamanie tabu mówienia na temat schorzeń układu moczowego oraz zaproszenie środowiska do pogłębionej dyskusji o profilaktyce, organizowane jest przez Fundację Urodzeni-Zdrowi, której Prezesem jest niekwestionowany autorytet w dziedzinie urologii – Prof. dr hab. Piotr Chłosta – pomysłodawca Festiwalu KultURO, a po godzinach frontman rockowego zespołu Endopower.

W ramach tegorocznego KultURO 2020 odbędą się 4 seminaria online, podczas których najlepsi specjaliści, urolodzy oraz lekarze rodzinni, przybliżą problematykę chorób urologicznych, wyjaśnią ich pochodzenie, przybliżą sposoby ich zapobiegania oraz wskażą najważniejsze elementy profilaktyki. Pierwsze seminarium odbędzie się 30.09.2020 o godzinie 10.00. Bezpłatny dostęp do seminarium można uzyskać przez stronę www.kulturo.eu. Podczas ostatniego z zaplanowanych seminariów (5.10.2020 o godz. 10.00) lekarze odpowiedzą na najczęściej zadawane pytania.

Patronat merytoryczny nad wydarzeniem objęło Polskie Towarzystwo Urologiczne oraz Stowarzyszenie Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce. Podobnie jak w latach ubiegłych, KultURO 2020 wspierane jest przez Miasto Kraków oraz zostało objęte patronatem honorowym przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Harmonogram oraz dostęp do seminariów znajdują się na stronie www.kulturo.eu