„13 Onkobieg – Razem po zdrowie!” wystartuje już w najbliższą niedzielę

Przed nami trzynasta, wyjątkowa edycja wydarzenia: „Onkobieg Razem po zdrowie!”, które Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma organizuje nieprzerwanie od 2008 roku na znak solidarności z pacjentami w trakcie terapii onkologicznych.

Dnia 13 września 2020r. kolejny raz wszyscy pobiegną po zdrowie. Ale nie jak dotychczas pod Narodowym Instytutem Onkologii im. Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie, a w dowolnym miejscu, które wybierze każdy uczestnik. Podkreślając wagę bezpieczeństwa, szczególnie w tym trudnym dla wszystkich czasie pandemii koronawirusa, organizatorzy zmienili nieco formułę wydarzenia zachowując tę samą ideę – wsparcie pacjentów w trakcie terapii onkologicznej.

Darowizny od biegaczy i pieniądze od partnerów wydarzenia przeznaczone zostaną na rehabilitację, leki, protezy, dojazdy do referencyjnych klinik a także działania edukacyjne prowadzone przez Stowarzyszenie Sarcoma.

Uczestnicy wystartują 13 września 2020 r.,  między godziną 7:00 a 13:00 w dowolnie wybranym przez siebie miejscu, np. w parku i pokonają zadeklarowany przez siebie dystans podczas rejestracji. Mają na to 60 minut! Biegacze wrzucać będą zdjęcia z trasy z hashtagiem #Onkobieg na Facebook i/lub Instagram.

Przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, Organizatorzy zapowiadają transmisję on-line, ze studia w Warszawie, gdzie będą dopingować wszystkich biegaczy i relacjonować całe wydarzenie. Zdradzają także, że aby uświadamiać i angażować społeczeństwo do aktywności fizycznej i edukacji w zakresie profilaktyki zdrowotnej, zaprosili gości, którzy zwrócą uwagę na ważne kwestie. Relacja  wydarzenia będzie dostępna na Facebooku Onkobieg-u , kanale Youtube Stowarzyszenia Sarcoma a także na portalu: www.onkobieg.pl

Niech otrzymane pakiety startowe przypominają biegaczom o dbaniu o formę zdrowotną przez cały rok, a pokonane kilometry niech dadzą realną siłę i szansę na zdrowie pacjentom.

 

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, które jest dla organizatorów priorytetem, Stowarzyszenie Sarcoma prosi o nie gromadzenie się na terenie Instytutu Onkologii, skąd prowadzone będzie studio 13 września 2020 r.

 

Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej objął wydarzenie patronatem misyjnym. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Sportu, Rzecznik Praw Pacjenta, Burmistrz Dzielnicy Ursynów Robert Kempa.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!