Cytryny pokazują jak wykryć raka piersi

Fotografka Corrine Ellsworth Beaumont wzięła opakowanie po jajkach i dwanaście cytryn. Każda z nich miała widoczne symptomy, że coś z nią jest nie tak. Od zmiany kształtu, przez zaczerwienienia, nierówną skórę, po wydzielinę z końcówki. Wszystkie te objawy pokazane na cytrynach w rzeczywistości dotyczyły potencjalnych objawów nowotworu piersi.

Górny rząd od lewej: 1. piersi są nabrzmiałe, 2. w piersi pojawiło się wklęśnięcie, 3. boli skóra piersi, 4. skóra piersi jest zaczerwieniona lub gorąca, 5. pojawiła się dziwna wydzielina z piersi, 6. pierś ma widoczne dołeczki.

Dolny rząd od lewej: 1. w piersi jest guz, 2. żyły w piersi są nabrzmiałe, 3. wklęśnięte brodawki, 4. piersi zmieniły kształt lub rozmiar, 5. pojawiła się ‚skórka pomarańczowa’, 6. w piersi ukryty jest guzek (zazwyczaj twardy jak pestka cytryny i nieprzesuwający się).

To jedno zdjęcie obejrzało ponad 3 miliony osób, a udostępniono je 21 tysięcy razy.


Największa w Polsce baza organizacji pacjenckich. Skorzystaj z wyszukiwarki i sprawdź informacje o stowarzyszeniach i fundacjach kierujących swoją pomoc do osób chorych i ich rodzin.