„Jak zdrowo żyć? – poradnik Seniora” – zaproszenie na wykłady w marcu

Instytut Farmakologii im. Jerzego Maja Polskiej Akademii Nauk w Krakowie zaprasza Seniorów na cykl wykładów popularnonaukowych zatytułowanych „Jak zdrowo żyć? – poradnik Seniora”.

Wykłady odbywają się cyklicznie we wtorki o godzinie 14.00 w Zajeździe Kościuszkowskim, który jest filią Dworku Białoprądnickiego i jest zlokalizowany przy ulicy Białoprądnickiej 3 w Krakowie.

W ramach tego projektu swoje prelekcje przedstawią pracownicy naukowi Instytutu Farmakologii im. Jerzego Maja Polskiej Akademii Nauk w Krakowie oraz lekarze klinicyści zatrudnieni w szpitalu SP ZOZ MSWiA w Krakowie.

Celem projektu „Jak zdrowo żyć?- poradnik Seniora” jest  rozpowszechnianie wiedzy na temat chorób cywilizacyjnych ( ze szczególnym uwzględnieniem chorób wieku podeszłego) takich jak cukrzyca, choroba Parkinsona, demencja, nadciśnienie, depresja itp. Poprzez udział w tym cyklu wykładów Seniorzy będą mogli dowiedzieć się; jakie są przyczyny powstawania chorób, na jakie objawy należy zwrócić szczególną uwagę, jak można zapobiegać chorobom oraz jak zminimalizować skutki chorób i poprawić komfort życia. Po każdym wykładzie przewidziana jest dyskusja, podczas której Seniorzy będą mogli bezpośrednio zadawać pytania prelegentom na nurtujące ich tematy czy wątpliwości. Aktywizacja tej grupy społecznej, poprawa świadomość zagrożeń cywilizacyjnych natomiast podkreślenie zachowań pro-zdrowotnych pomoże Seniorom dożyć sędziwego wieku w dobrym zdrowiu, co ma niebagatelne znaczenie nie tylko dla samych Seniorów ale także dla ich rodzin i opiekunów.

Projekt jest finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu Społeczna odpowiedzialność nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu.

Najbliższe wykłady:


Największa w Polsce baza organizacji pacjenckich. Skorzystaj z wyszukiwarki i sprawdź informacje o stowarzyszeniach i fundacjach kierujących swoją pomoc do osób chorych i ich rodzin.