Fundacja Avalon: Bezpłatna aktywna rehabilitacja – stacjonarnie i online

Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym umożliwia bezpłatną rehabilitację w ramach projektu „Aktywność kluczem do niezależności”, współfinansowanym ze środków PFRON. W zajęciach można uczestniczyć również online.

Projekt skierowany do osób od 16 roku życia, posiadających orzeczenie o niepełnosprawności ruchowej (R‑05, N-10, stopień umiarkowany lub znaczny), z województwa mazowieckiego.

 

W programie projektu:

 • Aktywna rehabilitacja – seria sesji terapeutycznych, w czasie których stosowane są różne metody i koncepcje rehabilitacyjne. Uczestnik, pod okiem fizjoterapeuty, dąży do osiągnięcia postawionego na początku celu [zajęcia indywidualne].
 • Trening VR – nowoczesna forma rehabilitacji, treningu w wirtualnym świecie gier, stymuluje ciało i mózg. Rehabilitacja i zabawa w jednym [zajęcia indywidualne].
 • Spotkanie z psychologiem – spotkania wspierające proces rehabilitacji pacjentów, pozwalające na uzyskanie lepszych efektów terapii [zajęcia indywidualne].
 • Zajęcia z logopedą – zajęcia mające na celu usprawnienie werbalnej i niewerbalnej komunikacji z otoczeniem [zajęcia indywidualne].
 • Samodzielni w terenie – trening prawidłowego i bezpiecznego poruszania się poza domem, samodzielnego planowania trasy, asekuracji, wchodzenia w interakcje z innymi [zajęcia grupowe].
 • Samodzielni na co dzień – zajęcia rozwijające podstawowe umiejętności, takie jak przygotowywanie posiłków i zakładanie odzieży. Ćwiczenia są dopasowane do potrzeb i możliwości uczestników [2 uczestników].
 • Cross trening – zajęcia siłowo-wytrzymałościowe, mające na celu wszechstronne wzmocnienie organizmu. Trening polega na utrwaleniu ruchów wykonywanych w codziennym życiu, dzięki powtórzeniom i wykorzystaniu obciążenia [zajęcia grupowe].
 • Techniki relaksacyjno-oddechowe – trening wykonywania świadomego oddechu, który jest źródłem zdrowia i kluczem do zrozumienia samego siebie. Zajęcia pomagają w wyciszeniu umysłu i odprężeniu ciała [zajęcia grupowe].
 • Samoobrona – praktyczne i teoretyczne zajęcia edukujące o tym, jak prawidłowo reagować w sytuacjach zagrożenia. Zajęcia dopasowane do możliwości uczestników [zajęcia grupowe].
 • Nordic walking – zajęcia mające na celu wypracowanie świadomości ciała i prawidłowych wzorców ruchowych, poprzez naukę poprawnej techniki chodu. Trening kończy się ćwiczeniami rozciągającymi [zajęcia grupowe].
 • Zumba – forma treningu interwałowego, wzmacnia mięśnie i ogólną wydolność fizyczną. Opiera się na rytmach latynoskich. Ćwiczyć można zarówno na siedząco, jak i na stojąco [zajęcia grupowe].

Gdzie?

Rehabilitacja odbywa się w siedzibie Fundacji Avalon (Domaniewska 50A, Mokotów, Warszawa) oraz ONLINE – poprzez aplikację Zoom. Dołączenie do zajęć nie jest trudne – wystarczy kliknąć w link otrzymany w mailu.

Zgłoś się!

Aby przystąpić do projektu należy skontaktować się z Recepcją Fundacji Avalon (tel. 22 349 97 71, tel. kom. 796 324 328, email: fundacja@fundacjaavalon.pl) i umówić się na konsultację z fizjoterapeutą. W czasie konsultacji fizjoterapeuta dopasuje pakiet zajęć odpowiedni do twoich potrzeb i możliwości.

Więcej informacji:  aktywni.fundacjaavalon.pl