Bajki kontra choroba

Ciekawa , nietuzinkowa inicjatywa. Zachęcamy do zapoznania się bliżej z informacjami o akcji oraz jej wsparciu na:

https://polakpotrafi.pl/projekt/bajki-kontra-choroba-walczymy-z-wirusami

https://www.facebook.com/bajkikontrachoroba/

Aktualnie cały świat walczy z pandemią koronawirusa. Na każdym kroku słyszymy o zagrożeniu związanym z niewidocznym zabójcą, który doprowadził do tragedii setek tysięcy ludzi. Kolejne obostrzenia, które wprowadzają politycy, zmieniły życie wszystkich ludzi, również najmłodszych.

Rodzice i opiekunowie stanęli przed koniecznością odpowiedzi na wiele pytań:

,,Dlaczego nie mogę iść do przedszkola/szkoły?”,

,,Dlaczego nie mogę wyjść z chłopakami na boisko?”

,,Dlaczego chodzicie w maseczkach?”

,,Co to właściwie jest ten wirus?”

 

Pomysłodawcy projektu ,,Bajki kontra choroba” (bajkikontrachoroba.pl), zdecydowali się o napisaniu od podstaw oraz zilustrowaniu bajki poświęconej tematyce chorób wirusowych, skonsultowaniu postępów pracy z ekspertami z zakresu chorób zakaźnych i psychologii oraz wydaniu pozycji w formie elektronicznej.

 Pozycja poświęcona chorobom wirusowym jest kontynuacją serii ,,Bajki kontra choroba” (www.bajkikontrachoroba.pl). W sposób merytoryczny, ale łatwy do zrozumienia, tłumaczymy Dzieciom, czym są choroby, jak wygląda proces diagnostyczny, leczenie, rekonwalescencja oraz zmiany w życiu, które następują po wyjściu ze szpitala.

     Bogato ilustrowane książeczki są przyjazne dla Najmłodszych i dzięki nim, Dzieci łatwiej radzą sobie z trudnościami, z którymi muszą się zmierzyć. Z uwagi na aktualną sytuację na świecie – czasie szczególnie trudnym dla wszystkich ludzi, chcemy w przystępny i łatwy do zrozumienia sposób wytłumaczyć Dzieciom, dlaczego należy stosować się do zaleceń i chwilowo zmienić swoją codzienność.

 

 


Największa w Polsce baza organizacji pacjenckich. Skorzystaj z wyszukiwarki i sprawdź informacje o stowarzyszeniach i fundacjach kierujących swoją pomoc do osób chorych i ich rodzin.